Turnyras „Ūsuotas lapkritis“: tenisininkai primena apie klastingą ligą

Turnyras „Ūsuotas lapkritis“: tenisininkai primena apie klastingą ligą nuotrauka

Turnyras „Ūsuotas lapkritis“: tenisininkai primena apie klastingą ligą

 

Visame pasaulyje lapkritis minimas kaip vyrų sveikatos mėnuo. Jie kviečiami nesiskusti, leisti plaukams augti laisvai, ir taip atkreipti aplinkinių žvilgsnius: „Kodėl tu toks apžėlęs?“

 

Tokį pat smalsumą žadino ir neseniai įvykęs teniso turnyras „Ūsuotas lapkritis“. Iki renginio ne visi žaidėjai buvo girdėję apie šią iniciatyvą, kurioje pagrindinis vaidmuo tenka ūsams ir barzdoms, simboliškai atkreipiančioms dėmesį į klastingą ligą – prostatos vėžį.

 

Skatina problemos žinomumą

 

Vyrų dvejetų teniso turnyras „Ūsuotas lapkritis“ tapo ne tik proga pasivaržyti su rakete, bet ir pasikalbėti ypač rimtu klausimu – apie vieną dažniausiai vyrams nustatomų onkologinių ligų. Svarbiausia šiuo atveju – profilaktika, nes pacientai gali ilgai gyventi net neįtardami, jog serga prostatos vėžiu. Kuo anksčiau jis nustatomas, tuo didesnės galimybės pasveikti. O pasireiškus simptomams, gali būti per vėlu.

 

Kai kurie teniso entuziastai specialiai pasiruošė, užsiaugino ūsus, norėdami išreikšti solidarumą. O kiti, atvykę žaisti, stebėjosi: kaip sugalvojote turnyro pavadinimą, ką jis reiškia?

 

„Pasirodo, ne visi buvo susidūrę su vyrų sveikatos mėnesiu. Tai rodo, kad ne veltui pasirinkome šią temą: prostatos vėžys dar nėra tiek matomas ir aptariamas, kiek reikėtų“, – kalba turnyro rengėja, sporto varžybų platformos iMATCH įkūrėja Renata Žalėnienė.

 

Sporto varžybos su idėja

 

IMATCH – tai sporto entuziastams skirta platforma, kurios nariai nuolat kviečiami išmėginti jėgas įvairiose varžybose. Visgi organizatoriams rūpi ne tik pats žaidimas ar rezultatai, bet ir šis tas daugiau. Šią kryptį įvertina ir turnyrų dalyviai, kurie džiaugiasi galimybe sujungti aktyvų laisvalaikį su prasminga veikla: anot jų, sportas ir edukacija – puikus derinys.

 

„Norisi, kad kiekvienos varžybos turėtų idėją. Stengiamės rasti aktualių temų ir sportą panaudoti kaip komunikacijos priemonę, padedančią skleisti žinią apie rūpestį keliančius dalykus, – teigia R. Žalėnienė. Spalį tradiciškai rengiame moterų solidarumą skatinantį Rožinio kaspino turnyrą. Pamanėme, kad būtina nepamiršti ir vyrų, tad jiems paskyrėme „Ūsuoto lapkričio“ turnyrą su šūkiu „Nesislėpk! Pasitikrink!“

 

Turnyro rezultatai

 

2023 m. Ūsuoto lapkričio turnyro dalyvių poros žaidė trijose skirtingo pajėgumo grupėse: Hard, Power ir Middle.

 

  • I vieta Hard grupėje: Vilius Černiauskas ir Mindaugas Dėksnys
  • I vieta Power grupėje: Žydrūnas Prakapavičius ir Giedrius Pauplys
  • I vieta Middle grupėje: Linas Nemanis ir Albert Šaškevič

 

Organizatoriai ir rėmėjai

 

  • Renginio organizatorius – sporto varžybų platforma iMATCH
  • Teniso turnyro ambasadorius – vienas pažangiausių Baltijos regiono medicinos laboratorinių tyrimų tinklas „Medicina practica“
  • Turnyro parteriai: „InMedica grupė“, „Kardiolita“
  • Turnyro rėmėjai: Ecosh, Cosrx, Aras, Skyn, A-Derma, Judesio prisilietimas, Sveikatos sprendimai, Oshee, Calsberg, New Nordic, Sveikatos terapijos centras, Granini, vanduo Akvilė ir Vytautas.

 

***