BADMINTONO PIRAMIDĖ — KAS TAI?
Tai atvira erdvė visiems badmintono mėgėjams. Nesvarbu, kokiam badmintono klubui priklausai, kokį žaidimo lygį pasiekei, piramidė visus įtrauks į smagias vienetų žaidimo kovas. Čia ne tik smagu žaisti, bet ir įdomu pažinti įvairaus amžiaus, skirtingų specialybių žmones, kuriuos jungia bendras hobis – badmintonas.
KOKS PIRAMIDĖS ŽAIDIMO PRINCIPAS?
Piramidė turnyre žaidėjai sunumeruojami ir suskirstomi į piramidės formos lentelę. Kiekvienas žaidėjas siekia užimti kuo aukštesnę piramidės poziciją. Kad pakiltų, žaidėjas turi laimėti prieš aukštesnėje pozicijoje esantį varžovą.
KURIUOS ŽAIDĖJUS GALIMA KVIESTI MAČUI?
Dalyviai gali kviesti žaidėjus, tik esančius toje pačioje piramidės eilutėje, kurioje yra pats žaidėjas, t. y., esančius į kairę pusę nuo jo arba viena piramidės eilute aukščiau. Tačiau žaidėjai esantys 36 pozicijoje ir aukščiau gali kviesti žaidėjus esančias toje pačioje eilutėje, bei dviem eilutėmis aukščiau.
Žaidėjos, užimančios 1-15 vietas, gali kviesti bet kurį žaidėją, išskyrus esančius žemesnėse pozicijose (pvz., 11 numeris gali kviesti 1, 2 numerį, ir t.t., tačiau 7 numeris negali kviesti 8 ar 9 numerio).
KĄ REIŠKIA ŽAIDĖJAS „BALTOJE“, „PILKOJE“ IR „ŽALIOJE“ POZICIJOJE?
Žaidėjas, esantis „PILKOJE“ pozicijose, yra neaktyvus arba jo kviesti negalite, „ŽALIOJE“ — užimtas, t. y., ką nors iškvietęs arba yra iškviestas. „BALTOJE“ pozicijoje – žaidėjas, kurį galite kviesti.
KADA STARTUOS PIRAMIDĖS TURNYRAS?
Registracija į piramidės turnyrą jau vyksta. PIRAMIDĖS TURNYRAS STARTUOS užsiregistravus 16 žaidėjų.
KAIP UŽSIREGISTRUOTI?
  • prisijungti iMatch.lt svetainėje,
  • užpildyti asmeninės informacijos anketą,
  • sumokėti piramidės nario mokestį – 25 EUR (piramidės narystė galioja iki finalinio turnyro datos).
  • Jūsų sėkminga registracija trijų dienų bėgyje bus patvirtinta e-paštu.

VšĮ „Tenisas kitaip“, a. s LT044010051005342987, mokėjimo paskirtis: bamintono piramidė.

Tik sumokėjus piramidės mokestį būsite įtrauktas į turnyrą.

Į piramidės turnyrą galima registruotis ir prisijungti bet kuriuo metu, tačiau žaidėjas bus įrašomas į paskutinę piramidės poziciją. Organizatorius pasilieka teisę, išimtinais atvejais, atsižvelgiant į pasiekimus, įrašyti žaidėją į aukštesnę poziciją.

KAIP IŠSIKVIESTI ŽAIDĖJĄ?
Turnyre prisiregistravusio žaidėjo „Mano iMATCH“ skyrelyje yra langas „IEŠKOTI VARŽOVO“. Čia rasite sąrašą žaidėjų, kuriuos galima kviesti. Paspaudę ant norimo iškviesti žaidėjo, žaidėjas patenka į „Varžovų krepšelį“. Jūs galite pasirinki 4 varžovus. Užpildžius laukus „Data ir laikas“ ir „Mačo vieta“ automatiškai išsiunčiamas elektroninis laiškas bei sms žinutė apie planuojamą mačą kviečiamam žaidėjui. Atmetus arba laiku nepatvirtinus iškvietimo, užklausa siunčiama kitam prioritetine tvarka nurodytam žaidėjui. Sms žinute ir elektroniniu laišku būsite informuotas apie kvietimo priėmimą arba visų kvietimų atmetimą. Iki žaidimo turi būti likusios bent 24 valandos (neskaičiuojant laiko tarp 21 val. ir 9 val.), jeigu nesusitarta kitaip.
KOKIU LAIKU REIKTŲ KVIESTI ŽAIDĖJĄ MAČUI?
Kiekvienas žaidėjas savo profilyje yra nurodęs tinkamą laiką mačui. Piramidės turnyro žaidėjui rekomenduojama nurodyti ne mažiau nei 24 valandas per savaitę. Jeigu konkretūs laikai nėra nurodyti, vadinasi, tinka bet kuris laikas. Kiekvienas žaidėjas turi teisę turėti nekviečiamumo laikotarpį, jeigu yra išvykęs, traumuota ar kt.
KAIP PATVIRTINTI AR ATMESTI IŠKVIETIMĄ ŽAISTI?
Gavus pakvietimą žaisti turi per 3 val. atmesti arba priimti kvietimą imatch.lt svetainėje. Atmetus arba laiku nepatvirtinus pakvietimo, jokios sankcijos nėra taikomos. Jeigu kvietimas išsiųstas nuo 21.00 iki 9.00 val., sutikimo ar kvietimo atmetimo laikas perkeliamas į kitą dieną. Kai kviečiantysis ir kviečiamasis sutaria dėl susitikimo laiko, žaidimas laikomas suderintu ir patenka į langą „MANO MAČAI“. Suderinus laiką, bet neatvykus vienam iš žaidėjų, neatvykusiam įskaitomas pralaimėjimas rezultatu 0/1.
KĄ DARYTI, JEIGU MAČAS YRA SUDERINTAS, BET NEĮVYKSTA DĖL VIENO IŠ ŽAIDĖJŲ KALTĖS, LIKUS DAUGIAU NEI 48 VAL. IKI MAČO?
Bendru sutarimu žaidėjai gali, nekeičiant kvietimo sistemoje, sužaisti mačą artimiausių 10 dienų bėgyje abiem priimtinu metu. Jeigu nepavyksta sužaisti mačo, užskaitomas techninis pralaimėjimas kaltininkui rezultatu 0/1. Rezultatą, bendra nustatyta tvarka, suveda mačo laimėtoja.
KĄ DARYTI, JEIGU MAČAS YRA SUDERINTAS, BET NEĮVYKSTA DĖL VIENO IŠ ŽAIDĖJŲ KALTĖS, LIKUS MAŽIAU NEI 48 VAL. IKI MAČO?
Patirtus aikštelės nuomos nuostolius padengia žaidėjas atšaukęs mačą. Sužaisti mačą žaidėjai gali nekeičiant kvietimo sistemoje 10 d. bėgyje abiem priimtinu laiku. Jeigu nepavyksta sužaisti mačo, užskaitomas techninis pralaimėjimas kaltininkei rezultatu 0/1. Rezultatą, bendra nustatyta tvarka, suveda mačo laimėtojas.
KĄ DARYTI, JEIGU KVIETI TĄ PATĮ ŽAIDĖJĄ ANTRĄ KARTĄ IŠ EILĖS, O JIS VIS NESUTINKA ŽAISTI?
Jeigu 7 dienų laikotarpyje siunčiamas antras kvietimas tam pačiam žaidėjui profilyje nurodytu jam tinkamu žaidimo laiku ir kviečiamasis vėl atsisako žaisti, toks žaidėjas turi sutikti su pralaimėjimu arba turi pasiūlyti savo laiką artimiausių 10 dienų laikotarpyje, tinkamą abiem žaidėjams. Kad įsigaliotų ši taisyklė, tarp pirmo ir antro kvietimo turi būti praėjusios 72 val.
KOKS DRAUGIŠKUMO PRINCIPAS GALIOJA PIRAMIDĖJE?
Sutarus mačą žaidėjai už aikštelę moka lygiomis dalimis, skraidukais rūpinasi kviečiantysis žaidėjas.
SU KIENO SKRAIDUKAIS ŽAIDŽIAMAS MAČAS?
Skraidukais rūpinasi kviečiantysis žaidėjas.
KOKIA YRA KVIETIMO ANTRĄ KARTĄ TĄ PATĮ ŽAIDĖJĄ TAISYKLĖ?
Pralaimėjus mačą ir vėl kviečiant tą patį žaidėją 30 dienų laikotarpyje už aikštelę moka kviečiantysis (pvz., Petras kvietė Joną ir pralaimėjo. Jei po 12 dienų vėl nori kviesti Joną, tokiu atveju už aikštelę moka Petras).
KOKIA YRA 5 DIENŲ TAISYKLĖ?
Tą patį žaidėją vėl galima kviesti ne anksčiau kaip po 5 dienų, t. y., jei Petras išsikvietė Joną ir jam pralaimėjo, tai Petras Joną vėl gali kviesti ne anksčiau kaip po 5 dienų.
KUR VYKSTA PIRAMIDĖS TURNYRO ŽAIDIMAI?
Piramidės žaidimai vyksta bet kuriuose Vilniaus miesto badmintono aikštelėse.
KAIP ŽAIDŽIAMI PIRAMIDĖS MAČAI?
Žaidžiama iki dviejų laimėtų partijų. Partija žaidžiama iki 21 taško, jeigu rezultatas 20:20 žaidžiama iki 2 taškų persvaros. Esant rezultatui 29:29 laimi žaidėjas įmušęs 30 tašką.
Jei paduodanti laimi įžaidimą, jis pelno tašką ir paduoda iš kitos padavimo aikštelės. Jeigu priimantis laimi įžaidimą jis pelno tašką ir tampa paduodančiu.
KAS ĮVEDA SUŽAISTŲ VARŽYBŲ REZULTATUS?
Laimėtojas po susitikimo įveda sužaisto mačo rezultatą.
KAIP KEIČIASI PIRAMIDĖS POZICIJOS LAIMĖJUS ARBA PRALAIMĖJUS?
Kiekvienas piramidės žaidėjas turi savo numerį, kuris kinta priklausomai nuo sužaistų mačų rezultatų. Laimėjus prieš iškviestą žaidėją, nugalėtojas atsiduria jo vietoje, o pralaimėjęs iš ankstesnės pozicijos nukrenta vienu numeriu žemyn, viena pozicija nukrenta ir visi žemiau esantys žaidėjai. Jeigu kviečiantysis pralaimi – visi lieka savo piramidės pozicijose.
Iškvietimai, užregistruoti sistemoje prieš lentelės pasikeitimą, lieka galioti, nepaisant žaidėjų pozicijų pokyčio (pvz., kviečiantysis žaidėjas nukrito į žemesnę eilutę ir jo iškviestas žaidėjas yra per dvi eilutes virš jo).
Žaidėjų pozicijos po pergalių ar pralaimėjimų piramidėje koreguojamos automatiniu būdu.
AR PO SUŽAISTO MAČO IŠ KARTO GALIMA KVIESTI KITĄ ŽAIDĖJĄ ARBA BŪTI IŠKVIESTAM?
Kviečiantysis žaidėjas po sužaisto mačo 48 val. neturi teisės nieko kviesti todėl, kad kiti piramidės žaidėjai galėtų jį iškviesti. Iškviestajam po mačo skiriamos 48 val. neliečiamumo tam, kad turėtų galimybę išsikviesti kitą žaidėją.
KAIP DAŽNAI REIKIA ŽAISTI PIRAMIDĖS MAČUS?
Rekomenduojama 3 – 4 mačai per mėnesį.
PIRAMIDĖS FINALINIAI TURNYRAI. KAS GALI DALYVAUTI?
Finaliniai turnyrai vyksta 2 – 3 kartus per metus, į kuriuos kviečiami dalyviai pagal užimtas pozicijas piramidėje. Žaidėjai suskirstomi į „MAŽOSIOS PIRAMIDĖS“ ir „DIDŽIOSIOS PIRAMIDĖS“ turnyrus. Finaliniame turnyre nedalyvavę žaidėjai krenta žemiau „Didžiosios“ arba „Mažosios“ piramidės finalinio turnyro dalyvių.
Turnyro organizatorius pasilieka teisę keisti piramidės finalų taisykles, atsižvelgiant į prisiregistravusių žaidėjų skaičių, bei pajėgumą.
DIDŽIOSIOS PIRAMIDĖS FINALINIS TURNYRAS
„Didžiosios piramidės“ finalo turnyre dalyvauja 8 – 16 žaidėjų. Finaliniame turnyre nedalyvavęs žaidėjas krenta žemiau didžiosios piramidės finalinio turnyro dalyvių.
MAŽOSIOS PIRAMIDĖS FINALINIS TURNYRAS
„Mažosios piramidės“ finalo turnyre dalyvauja 8 – 16 žaidėjų esančių žemiau „Didžiosios piramidės“ finalinio turnyro dalyvių. Finaliniame turnyre nedalyvavęs žaidėjas krenta žemiau mažosios piramidės finalinio turnyro dalyvių.
Turnyro organizatorius